Team Details

Track - Co-Ed

Overview

2019 Bishop O'Connell Track Team

Schedule

There are no events to display

Roster

Team Roster

Name Grade
Aidan Abril 11
Catherine Allen 10
Caitlin Anderson 12
Lucia Arevalo
Elithia Arif 12
Jonathan Awad
Michael Awad 11
Miguel Badia
Dematos Chris Bagenda 12
Ryan Barrett
Zakk Beaulieu 11
William Becht
Mathias Blake 10
Reilly Blanton 11
Teresa Brinkmann 11
Glenn Broderick
Carlo Brown 11
Shpresa Bucaj 12
Anna Burns 12
Julissa Calderon 11
Claire Camarca 11
Charles Carlitti
Colleen Casserly 10
Huiqi Chen 12
Olivia Chiappetta 11
Ina Chung 10
Sebastian Cognetti
Lauren Collins 12
Nicole Collins 11
Melissa Cornils 11
Jave Crum
Justin Cuffy 10
Calvin Cunningham 12
John Day 12
Katherine Day 10
John DeCelle
Katrina Deighan 11
Samuel Desta 12
James Donegan 10
Chloe Dubois
Ilsa Erickson 10
Ryan Ernest 11
Jonathan Finnin 11
Aidan Fischer 10
Aisling Flett 10
Joseph Frankino 11
Nicholas Frankino 10
Linqi Fu 11
Patrick Gallagher 10
Michael Gardner II 11
Carter Gates 11
Madison Gates 11
William Gates 11
Bude Gelson 10
Sara Ghanbari 11
Max Greczyn
Nora Griffen 10
Matthew Guilaran 11
James Hardenburgh 10
Michael Hickey 11
Brendon Himes 12
Tyler Hines 11
Sidney Holland 12
Rachel Ivany 11
Sade Jackson 11
Justin Joyner 11
Matthew Krill 11
Chloe Latessa 11
Andrew Lewarne 10
Nadia Louis 10
Christopher Lucas 10
Chenri Luo 12
Emily Major
Maeve Marsh
Gemma Christina McCreight 10
Stephanie Minaya 11
Anthony Mingo
Henry Mitchell 12
William Montgomery
Leah Morahan 11
Austin Mosley 11
Mario Munoz 11
Matthew Musio 11
Daniel Nachmann 11
Shreya Narang 11
Alessia Natalucci 10
Tyler Ngo 11
Nhat Nguyen 11
Thomas Nguyen 11
Jessica Nguyen-Ngo 11
Abigail Norcross 10
Maria O'Brien 12
Leonardo Ochoa 11
Charles Palmer 10
Andrew Parnigoni 10
Kevin Pascual
Hunter Pena 11
Roman Pena 11
Ian Penny
Sydney Pham 10
Charles Pickford 10
Francesca Pirozzoli
Maria Polise 12
Isaiah Proctor
Yuzhen Qu 12
Emily Quigley 12
Kylie Ramming 11
Shayne Richmond
Alena Rinaldi 11
Andrew Rosia
Wilson Ruberwa
Peter Saliba 12
Mary Salinas
Maria Soledad Schandlbauer 10
Samantha Schwartz 11
Frances Seldin 12
Colin Sheppard 10
Nicholas Shiker 10
Katherine Slovak 10
Nicholas Slovak 12
Shaeleigh Smith 10
Brianna Somers
Sophia Stimson 11
Thomas Sullivan 10
Rebecca Tamirat 10
Chuanyang Tang 11
Cameron Tanner-Solomon
Madison Tesnow 10
Claire Thompson 10
Jimmy Tran
David Turonis
Mateo Uranga 11
Erika Van Dyke 11
Edward Velarde 11
Elizabeth Vinci 12
Alexandra Visek 11
Kate Wainer 11
Gabriel Warner 10
Charles Weber
Alexander White
Abigail Yacob 10
Ezana Yacob 11
Ran Yuan
Haobo Zhang 11
Bicheng Zhao

Coaches

Head Coaches:

Bam Ewing (Springs, Hurdles and Jumps)

Jim Connor (Distance)


Assistant Coaches:

Greg Silm (400m and 200m Relays)

Adam Collins (Shot Put and Discus)

Mary Umstead (Distance)

Select a Team

Upcoming Events

There are no events to display